Edukacja

Zagraniczny urlop, a znajomość języka angielskiego

Język angielski jest językiem międzynarodowym i posługuje się nim prawie cały świat. A zatem znajomość tego języka znacznie ułatwia podróżowanie. Łatwiej jest wówczas odnaleźć się na lotnisku, gdzie wszystkie informacje podawane są po angielsku, porozumieć się z obsługową hotelową czy odnaleźć informacje, dotyczące największych atrakcji turystycznych.

Z językiem angielskim łatwiej i bezpieczniej jest na urlopie za granicą

Na urlopie ze znajomością języka angielskiego jest po prostu dużo łatwiej i bezpieczniej. Jeśli dojdzie do jakiejś trudnej i nieprzyjemnej sytuacji, np. zagubienia paszportu, to znając język angielski będzie nam znacznie prościej porozumieć się w ambasadzie i rozwiązać problem.

Sytuacja ta powiedzmy nie zdarza się na szczęście często, ale za to podczas urlopu na pewno mamy okazję wybrać się do restauracji, nie tylko znajdującej się w naszym hotelu, pójść od muzeum i zwiedzić inne miejsca kulturalne, a wówczas znajomość języka angielskiego okazuje się nieoceniona. Poza potrzebą nawiązania relacji interpersonalnych w takich sytuacjach (a do tego potrzebny jest wspólny kod), chcemy dowiedzieć się, co widnieje na tablicach informacyjnych czy chociażby przeczytać menu. Tego typu informacje będą na pewno podane w kilku językach, ale w 95 proc. będzie to również język angielski.

Po angielsku znacznie prościej jest również pozyskać podstawowe informacje od lokalnych mieszkańców, dotyczące chociażby wskazania drogi czy interesującego nas miejsca do zwiedzenia.

Szybki kurs nauki języka angielskiego – dla kogo?

Urlop bez znajomości języka angielskiego to prawdziwe wyzwanie, dlatego warto o tym pomyśleć nieco wcześniej i podszkolić się w tej materii. Jeśli jednak wyjeżdżamy na wakacje lada moment, a nasza znajomość języka pozostawia wiele do życzenia, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z szybkiego kursu nauki języka. Taki szybki kurs nauki języka angielskiego odbywa się na różnych poziomach znajomości, możemy więc „odświeżyć” język lub zacząć naukę zupełnie od podstaw.